eglencenin yeni adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eglencenin yeni adresi

eglencenin yeni adresi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Otoriteler ikiye bölündü

YazarMesaj
alperen0101
Admin
alperen0101

Otoriteler ikiye bölündü Empty
MesajKonu: Otoriteler ikiye bölündü   Otoriteler ikiye bölündü Icon_minitimeCuma Mart 07, 2008 10:19 am

Nobre'nin Milli takımda adının geçmeye başlaması tartışma yarattı.Otoriteler ikiye bölündü 143971Son haftalardaki performansı ile Aurelio gibi Milli Takım için adı geçen Beşiktaş’ın golcüsü, Türk basınını ikiye böldü... Euro 2008’de forma giymeyi bekleyen Nobre’yi ay-yıldızlı forma altında görmek isteyen de var, şiddetle karşı çıkan da...

Niye giymesin

“Nobre’nin ulusal takıma alınıp, alınmayacağının kararını elbette Teknik Direktör Fatih Terim verecektir. Formda bir Nobre yarar sağlayabilir. Eğer olayı etik açıdan irdelemek şartsa, Aurelio’nun ulusal formayı giydiği yerde bir başka Türk vatandaşı niye giymesin”.

ŞANSAL BÜYÜKA

Büyük şans olur

Nobre, Süper Lig’in şu anda en formda forvet oyuncularından biri. Özellikle Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olmamız için topu mümkün olduğunca rakip sahada tutmamız lazım. Önde oynamamız için Nobre tarzında bir forvete kesinlikle ihtiyaç var. Oyunu çok iyi dinlendiriyor, en önemlisi topu tutmasını biliyor. Hele hele ofansif yönü yüksek orta saha oyuncularımız Yıldıray, Tuncay, Emre, Hamit ve Arda’nın işini kolaylaştırır. Nobre’nin arkasında oynamak bence bir şanstır. Çünkü rakibini adeta dövüyor, sırtı dönük oynamasını çok iyi beceriyor. Kuvvetli olduğu zaman duran toplardaki etkinliği de tartışılmaz.

RIDVAN DİLMEN

Bir sakınca yok

Deyim yerindeyse görünen köy kılavuz istemez. Nobre şu anda Süper Lig’in en formda forvetlerinden biri. Tipik bir golcü. Çalışkan, çabuk, hava toplarındaki hakimiyeti üst düzeyde. Bırakın ofansı savunmaya bile yardıma koşuyor, arkadaşlarını rahatlatıyor. Pozisyona hem çok giriyor, hem de çok kaçırıyor. Ancak tehlike bölgesinde hep var. Nefesi hep rakip savunmanın ensesinde. Milli Takım seçicisi tabii ki sayın Fatih Terim. Ama Milli Takım’ın son dönemlerde yaşadığı forvet sıkıntısına çare olacak bir isimdir Nobre. Nasıl ki, Aurelio, ay-yıldızlı formayı giyiyorsa, Nobre’nin de giymesinde bir sakınca görmüyoruz. Hatta yararlı olacağını düşünüyoruz. İlk on birde banko oynamasa da bu tabloda 2008 için en iyi alternatiflerden birisi.

BİLAL MEŞE

Nobre gerçeği var

Bana göre hiç düşünülmeden milli takıma alınmalı. Nobre çok iştahlı bir oyuncu. Fizik olarak güçlü. Rakibi sürekli rahatsız ediyor. Özellikle rakip ceza alanı içerisinde son derece etkili. Hava toplarındaki zamanlaması mükemmel. Ayrıca cesur saldırgan ve gözü sürekli karşıda olan bir tip. Şu anda ülkemizdeki en iyi santrforlardan biri. Fatih hoca bu gerçeği görmeli.

SANLI SARIALİOĞLU

ESKİ HOCASI

Katkısı büyük olur

“Nobre’nin Türk Milli Takımı’nda oynaması Türkiye açısından çok olumlu olur. Kendisi gerçekten çok kaliteli ve yetenekli bir futbolcu. Fransa Dünya ve Avrupa şampiyonu olduğunda takımın hemen hemen hepsi yabancı uyruklu futbolculardan oluşuyordu. Ama herkes “Fransa şampiyon oldu” dedi. Önemli olan futbolcunun uyruğu değil ülkeye vereceği katkıdır. Nobre’nin de Türkiye’ye katkısı çok büyük olur. Uluslararası arenada başarıların olduğu zaman bütün dünya bu başarıyı Türkiye’nin başarısı olarak görecektir.”

JEAN TİGANA

Sıra ona gelmez

Mert Nobre sportif terbiyesi ve çalışkanlığı ile her zaman el üstünde tutulabilecek bir futbolcu. Elbette vatandaşlık hukuku onun için de en az Mehmet Aurelio kadar geçerli. Ne var ki, ben milli takımda sıranın ona geleceğini düşünmüyorum. Milli Takım’ın her modelden yeteri kadar santrforu var. Nihat, Gökhan Ünal, Semih, Halil Altıntop, Mehmet Yıldız, Ümit Karan ve ne olursa olsun ille de Hakan Şükür gibi akıldan uzak tutulmaması gereken isimlere Mert Nobre’yi eklemek şu anda o kadar kolay değil.

ATTİLA GÖKÇE

Utanca ortak olmam

Galatasaraylı Barış Özbek, Almanya’da oynuyor. Onu oraya gönderen biziz. Elin Brezilyalısını alıp, üç günde Türk yapıp, askerlik bile yaptırmayıp, adını Mehmet koyup, ulusal takımda oynatan da biziz. Onun oynadığı ulusal maçta, ulusal marş çalınırken ayağa kalkmayan da benim!!! Protesto için, Türk çocuklarını savunmak için ayağa kalkmayan da benim. Eğer Marcio Nobre de ulusal takımda oynarsa işte bu benim kalbimi bir daha yaralar. Hem de onarılmaz biçimde yaralar. Dünyanın en genç nüfusuna sahip ülke diye öğünüyoruz, sonra da Türk genci zeki ve çeviktir diyoruz, ama Türk gencine de güvenmiyoruz. Bir başka ülkenin insanına ay-yıldızlı formayı teslim etmenin utancına ortak olmam, olamam. Bu kararı verenleri de ömrüm boyunca bu ulusun insanı saymam. NOT: AB üyesi ülkelere transfer olan Türk futbolcular, bırakın o ülkenin vatandaşı olmayı, AB statüsünde oynamak için özel izinlerden geçiyor.

KAZIM KANAT

Türkçe konuşmalı

Cebinde Türk pasaportu olan herkes, bu ülkenin vatandaşı olmaya layık görülen herkes, bu ülke vatandaşlarının hak ve ödevlerinden yararlanır. Eğer Nobre de Türk Milli Takımı formasını hak ediyorsa formayı sırtına geçirmesinin önünde bir engel yoktur. Ancak bir milli oyuncunun Türkçe konuşması gerekir. Bu Marco için de, Kazım için de geçerli bir durum. Öte yandan fiili duruma bakarsak teknik kadronun ikinci bir yabancı kökenli oyuncuyu kolay kolay dahil edeceğini düşünmüyorum. Büyük bir kamuoyu baskısı oluşacaktır. Hele de elinde Gökhan Ünal, Fatih Tekke, Ümit Karan, Tuncay Şanlı, Hakan Şükür, Semih Şentürk vs. gibi bir forvet zenginliği varken Nobre’nin çağırılması kolay kabul görmez.

MEHMET DEMİRKOL

TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRUL SAĞLAM

Gurur duyarım

Mert Nobre’yi Milli Takım’da görmek gönlümden geçer... Kaldı ki Beşiktaş’tan milli takımlara ne kadar fazla oyuncu giderse ben o kadar gurur duyarım. Herkes Milli Takım formasını giymek ister, herkes için onurdur. Ancak oyuncum için, bir teknik adam olarak bu konuda yorum yapmam yanlış olur. Bunun kararını verecek olan Sayın Fatih Terim hocamızdır.
https://matrakweb.yetkin-forum.com

Otoriteler ikiye bölündü
1 sayfadaki 1 sayfası