eglencenin yeni adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

eglencenin yeni adresi

eglencenin yeni adresi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Chelsea ile eşleşmek istiyorum

YazarMesaj
alperen0101
Admin
alperen0101

Chelsea ile eşleşmek istiyorum Empty
MesajKonu: Chelsea ile eşleşmek istiyorum   Chelsea ile eşleşmek istiyorum Icon_minitimePerş. Mart 06, 2008 12:00 pm

Fenerbahçemizin Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısı herkesin göğüsünü kabartmaya devam ediyor. Tüm dünya bu başarıyı ayakta alkışlarken, ülkemizin önde gelen futbol adamları bu çıkışın kupaya kadar uzanabileceğini belirtiyor. Chelsea ile eşleşmek istiyorum Ali-sen006_0603
FB TV'deki Haftalig programı'nda Turhan Seven'in sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali ŞEN, '21 Mayıs'ta Moskova'dan şampiyonlar ligi kapası ile döneceğiz' dedi. Şen şöyle konuştu:

"Bu başarı Türkiye'nin değil Fenerbahçe'nin başarısıdır.Ama isteyen herkes bu başarıya ortak olarak gururunu yaşayabilir. Bu bir günde temeli atılmış,bir maçla kazanılmış başarı değil. Eskiden de bir maçla takımları yener ancak sonraki karşılaşmada mağlup olurduk,buna da şerefli yenilgi derdik. Burada başkan Aziz Yıldırım'ın atmış olduğu temellerin getirdiği bir başarı var. Sezon başında söylediklerimi tekrarlıyorum 21 Mayıs'ta Moskova'dan şampiyonlar ligi kupası ile geri döneceğiz. Artık kim çıkarsa çıksın futbolcular için daha kolay bir maç olacağı ve futbolcuların o maçta ellerinin ayaklarının titremeyeceği inancındayım. Çeyrek finalde elenseler de kimse 'Niye elendiniz' diye sormaz. Artık büyük dediğimiz takımlar ile aramızdaki fark kapanmaya başladı. Eskiden Avrupalıya hayranlık ile bakardık, kıskanırdık. Şimdi tüm farkları her yönden kapattık."

Birçok insanın çeyrek finalde rakibin Schalke 04 olmasını istediğini ifade eden Şen, "Ben ise Chelsea ile eşleşmek istiyorum.Çünkü Chelsea büyük bir marka.Bugün Chelsea takımının içinde sürtüşmeler ve gruplaşmalar yaşanıyor.Bu bizim için lehimize olur diye düşünüyorum. Büyük bir markaya karşı oynayan futbolcu daha fazla motive olur. Hele bir de ilk maç orada oynanırsa tur atlarız diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ise bu başarıdan dolayı Fenerbahçe camiasını ve kulübü tebrik ederek, "Çok önemli bir iş başardılar. Çok güzel bir maç oldu. Fenerbahçe her atağa atakla karşılık veren ve genelde oyunun kontrolünü elinde tutan bir takım halindeyidi. Maç öncesi herkes için 3-2'lik skorun pek tatmin edici olmadığı, yenecek bir golün elenmeye yol açacağı kanısı vardı. Ancak ben "maç 0-0 başladığına göre Fenerbahçe avantajlı" diye düşünüyordum. Maçın geneline baktığımızda Fenerbahçe'nin maçta daha fazla konsantre ve daha fazla kolektif bir düşünce içerisinde olduğunu gördük. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bu başarının milli takıma da olumlu yansıyacağını kaydeden Terim, "Özellikle milli futbolcularımızın artık maçlara kendilerinden daha emin çıkacaklarını düşünüyorum. Bu başarının milli takımada katkısı yüzde 100 pozitif olacaktır. Kaleci Volkan'ın yediği hatalı goller belki Fenerbahçe normal sürede kazansaydı da kendisini çok üzecekti. Ama penaltalarda önemli rol oynaması onun geri dönüşünü daha güvenli sağladı. Sevilla iyi oynamadı, gününde değildi gibi şeyler söylenebilir ama Fenerbahçeye'de bakmak lazım. Futbolda oynamak kadar oynatmamak da bir marifettir. Fenrbahçe bunu iyi yaptı. Ben ilk 10 dakika haricinde Sevilla'yı göremedim.İşin açıkçası zaten beni Sevilla ilgilendirmiyor. Ben işin Türkiye ve Fenerbahçe ayağına bakarım" dedi.

Ligde hafta sonu Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Vestel Manisaspor'un teknik direktör Yılmaz Vural da Sevilla maçı sırasında kendisi, takımı ve Manisaspor camiasının koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu vurgulayarak, "Çünkü her şeyden önce orada mücadele eden bir Türk takımı idi.Alınan başarının keyfini ve gururunu şuanda hepimiz yaşıyoruz.Bu başarı hepimiz için bir basamak oldu ayrıca Türk futboluna büyük bir katkı sağladı.Tüm Fenerbahçeli futbolcuların ayağına sağlık. Fenerbahçe şu anda bu seneki en güçlü konumunda.Hem oyuncu hem camia olarak üst düzeyde morale sahipler. Maalesef bu pozisyondaki Fenerbahçe ile karşılaşmak zorundayız. Rakibimizin yorgun olduğu istediğini elde ettiği görüşlerine katılmıyorum. Bizim maçımıza da en iyi şekilde hazırlanacaklarını düşünüyorum. Çünkü ligde puan kaybına tahammülleri yok. Sanırım Zico bize karşı as kadrosunu sahaya sürecektir, cezalı futbolcular dışında tabii. Muhtemelen stat da tıka basa dolacaktır. Puan almak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Teknik direktör Ziya Doğan ise bu saatten sonra artık Fenerbahçe için rakibin kim olduğu önemli olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Netice mutlaka biri çıkacak. Ben Fenerbahçe'nin finale çıkmasını istiyorum. Biz hep rakiplerimizi hep büyük görüyoruz. Türk takımları ile Avrupa takımları arasında artık küçük nüanslar dışında fark kalmadı. Sadece biraz daha özgüven ve mantalıte lazım. Kamuoyunuda artık bunlara dikkat etmesi gerek. Fenerbahçe bunun en iyi örneği oldu. Fenerbahçe rakiplerimizin hep büyütülmesi nedeni ile maça panik içerisindeydi ilk 10 dakika. Herşey bitti dendiğinde ise oynamaya başladı ve Sevilla'nın üstün bir takım olmadığı anlaşıldı. Fenerbaçe, Sevilla karşısında 2. yarıda sergilediği futbolla Avrupa'da her takıma karşı oynar ve geçer. Ancak bu başarının ardından hemen final düşünmek hata olur. Hedefe adım adım gidilmeli. Fenerbahçe eğer final oynarsa bu Türk futbolu bir devrim olur."
https://matrakweb.yetkin-forum.com

Chelsea ile eşleşmek istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası